00:00/00:00

#017 — Cirkev online I.

  • 24. Mar '21
  • 39 minút
  • 2928
  • 36
  • 35

Kostoly sú zavreté, počas lockdownu sa spoločenstvá nemôžu stretnúť. Ako napriek obmedzeniam môže cirkev aj počas pandémie plniť svoju misiu pri zvestovaní evanjelia a výchove nasledovníkov Pána Ježiša Krista? Našich hostí sa budeme pýtať: Prečo a ako ste sa pustili do služby online cirkvi? Aké výzvy prináša online cirkev? A aké príležitosti? Od koho sa učíte a koho a prečo do tejto služby zapájate? Čo z toho, čo ste sa doteraz naučili, by ste chceli zachovať a pokračovať v tom aj v čase, keď sa obmedzenia skončia? Čo by ste poradili niekomu, kto nevie ako na to?

Marián Kaňuch pôsobí ako farár v mestskom prostredí — v Žiline. Je známym a častým rečníkom na rôznych podujatiach po celom Slovensku aj mimo svojho domáceho prostredia. Otázky cirkvi a nové výzvy ho bytostne zaujímajú a hľadá nové cesty služby cirkvi v dnešných časoch. 

Stanislav Grega pôsobí vo vidieckom prostredí — v malebnej obci Hybe. Spolu so svojim tímom má mnohoročné skúsenosti s audio-vizuálnou technikou. V rámci cirkvi patrí ich spoločenstvo k priekopníkom online služby a svojimi zručnosťami už viac rokov zabezpečujú online prenosy aj pri rôznych celoslovenských konferenciách a evanjelizačných aktivitách. 

Ak máte otázky, komentáre, podnety, môžete nám napísať na evs@evs.sk

4,4/5 (7 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.