Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

Kaká: Každý deň v mojom živote potrebujem Ježiša

  • 29. Jún '10
  • 5 minút
  • 4746
  • 10

Svedectvo brazílskeho futbalového reprezentanta, ktorý sa zúčastnil aj majstrovstiev sveta vo futbale v Juhoafrickej republike v roku 2010.

Keď som mal osem rokov, presťahovali sme sa z Cuiaba do Sao Paula (obe Brazília), kde som začal hrať futbal. Vždy som miloval futbal.

V roku 2000 som hral za juniorský tím Sao Paulo. Boli sme práve uprostred juniorských majstrovstiev, keď som dostal žltú kartu. Znamenalo to, že som nemohol nastúpiť v nasledujúcom zápase, a tak som využil voľný víkend na to, aby som navštívil svojich starých rodičov, ktorí v tom čase žili v Caldas Novas.

Spolu s bratom, rodičmi a starými rodičmi sme šli do aquaparku. Keď som sa spúšťal po jednej šmýkačke do bazéna, udrel som si hlavu o dno a v krku mi zaprašťalo. Zlomil som si šiesty krčný stavec. V tej chvíli som vôbec netušil, čo sa vlastne stalo.

Vyšiel som z bazéna a veľmi ma bolela hlava. Môj brat šiel po šmýkačke za mnou a hneď ako sme vyšli z bazéna sa ma opýtal, čo sa stalo. Povedal som mu, že som si udrel hlavu o dno bazéna. Videl, že krvácam a presvedčil ma, aby som šiel do centra prvej pomoci. Odtiaľ sme šli do nemocnice, kde mi urobili röntgen krku. Na základe snímku sa zdalo, že je všetko v poriadku. Ranu mi niekoľkými stehmi zašili a tým sa celá vec vyriešila.

V pondelok som sa vrátil do Sao Paula, aby som trénoval. Na tréning som šiel aj v utorok, stále s boľavým krkom. V utorok som povedal trénerovi a fyzioterapeutovi, že ma krk veľmi bolí a tú strašnú bolesť už nevydržím. Poslali ma za lekárom do nemocnice, kde mi opäť urobili röntgen. Až po tomto röntgene lekár zistil, že mám zlomený šiesty stavec. Lekári a všetci okolo mňa mi hovorili, aké veľké šťastie som mal, že sa nič vážnejšie nestalo. Povedali mi, že som mohol ochrnúť, skončiť na vozíčku a nikdy už nehrať futbal. Neverím, že to bolo šťastie. Verím, že ma v tej chvíli pred vážnejším zranením ochránil Boh.

Mnoho ľudí si myslí, že som sa stal kresťanom po tejto nehode, ale to nie je pravda. Moji rodičia sú kresťania a vychovávali ma podľa biblických hodnôt. Nehoda sa stala v októbri 2000, keď som hrával v „základe“ juniorského tímu Sao Paulo. V novembri a decembri toho roku som musel nosiť na krku špeciálny golier a nemohol som hrať.

Začal som opäť hrávať v januári 2001 a asi po desiatich až pätnástich dňoch ma povolali do hlavného „A“ mužstva tímu Sao Paulo. Práve preto verím, že táto nehoda bola Božím zámerom. Udiala sa tesne predtým, ako som začal zažívať obrovské požehnanie. Stal som sa profesionálnym hráčom v Sao Paule a naštartoval som tak svoju profesionálnu futbalovú kariéru.

Ako som už povedal, moji rodičia ma vždy vyučovali v duchu Biblie a jej hodnôt a viedli ma k Ježišovi Kristovi a kresťanskej viere. Nezažil som nejaký mimoriadny zážitok obrátenia, ale kúsok po kúsku som sa prestával spoliehať na to, čo mi rodičia a iní hovorili o Ježišovi až v mojom živote prišlo obdobie, keď som chcel začať žiť život s Bohom na základe vlastných skúseností. Jednou z týchto skúseností s Bohom bolo, keď som bol ako dvanásť ročný pokrstený. Toto bol veľmi dôležitý krok na ceste s Ježišom a čoskoro sa v mojom živote začali diať veci, počas ktorých som zažíval Boha skutočne reálne.

Každý deň v mojom živote potrebujem Ježiša. Ježiš v Biblii hovorí, že bez Neho nemôžem nič urobiť. Mám dar a schopnosť hrať futbal, pretože mi to dal Boh. V deň, keď bude Boh chcieť, aby som robil niečo iné, budem robiť niečo iné. Práve preto potrebujem Ježiša každý deň. Som úspešný vo svojom profesionálnom a finančnom živote, ale to všetko pochádza od Boha a je to dar milosti pre môj život. Za všetko, čo mám, vďačím Jemu.

Zmena, ktorú Ježiš vykonal v mojom živote mi dáva istotu, že vždy budem mať víťazstvo, radosť a úspech. A nezávisí to od situácií, ktorým čelím alebo budem čeliť. To ma veľmi upokojuje.

Obyčajne hovorím ľuďom, ktorí sa ma na to pýtajú, že Biblia je ako návod na použitie, ktorý dostaneme, keď si niečo kúpime. Je v nej všetko, čo potrebujeme. Mám radosť z toho, že môžem čítať Bibliu každý deň, že ju môžem študovať, byť vo vzťahu s Bohom a učiť sa o Ježišovi viac a viac.

Určite ešte vyhrám, ale aj prehrám veľa zápasov. Avšak viem, že s tým všetkým má Boh svoje plány. V každej chvíli sa snažím pochopiť Boží plán pre svoj život a vďaka tomu môžem mať pokoj aj v ťažkých situáciách. Každý chce byť víťaz, ale pre mňa je skutočným víťazstvom to, že mám vo svojom živote Ježiša. Je to život modlitby, celoživotného priateľstva a spoločenstva s Ním , s vedomím, že Boh je mojim Otcom. Môžem povedať že som víťaz a víťazím preto, lebo Ježiš prišiel do môjho života. Nie, nikdy ho neprestanem nasledovať.

Kto je Kaká?

Vlastným menom Ricardo Izecson dos Santos Leite. Brazílsky záložník a v súčasnosti hráč španielskeho klubu Real Madrid. Prezývku mu dal jeho mladší brat Rodrigo (tiež hrá za Lecce pod prezývkou Digão), keď boli ešte deti. V Brazílii sa „Kaka" používa ako skratka pre Ricarda.

Pochádza z priemerne bohatej rodiny, jeho otec je inžinier, mama profesorka matematiky. Býval v blízkosti štadióna São Paulo FC, kde neskôr trénoval. Aj napriek svojmu mladému veku má už na konte niekoľko úspechov. Je pokladaný za jedného z najlepších futbalistov sveta.

Kaká sa dostal do povedomia aj tým, že počas zápasov pod svojím futbalovým dresom nosil tričko s nápisom „I belong to Jesus“ (patrím Ježišovi) a tiež tým, že po záverečných hvizdoch počas finále majstrovstiev sveta vo futbale, keď s Brazíliou získal titul, ale tiež počas triumfu jeho milánskeho klubu v roku 2004 v Národnej lige (Serie A), či v Lige majstrov (2007) sa vždy na trávniku otvorene sklonil na kolená k modlitbe. Počas pozápasových osláv brazílskej výhry nad Argentínou v Pohári konfederácie v roku 2005 si spolu s niekoľkými spoluhráčmi obliekol tričko „Jesus Loves You" (Ježiš ťa miluje), v rôznych svetových jazykoch.

Kaká je členom organizácie Atletas de Cristo (Kristovi atléti). Vždy, keď strelí gól, oslavuje to vztýčením prstov k nebesám, ako gesto vďaky Bohu. Jeho obľúbenou hudbou je gospel a obľúbenou knihou Biblia. 23. decembra 2005 sa oženil s Caroline Calico, vo svojom cirkevnom zbore v Sao Paulo. Ich prvý syn sa narodil 10. júna 2008 v Sao Paulo a volá sa Lucu.

údaje z www.wikipedia.org

3,7/5 (3 hlasy)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.