Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

Rýchly jazdec

Fadzly Mubin @ Flickr.com, http://www.flickr.com/photos/shutterhack/2670829253/

  • 21. Okt '10
  • 50 sekúnd
  • 3122
  • 33

Po ceste cválal na koni muž. Rýchlosťou vetra minul pracovníkov na poli. Jeden z nich na neho zakričal: "Hej, jazdec, kam sa tak ponáhľaš?"

Po ceste cválal na koni muž. Rýchlosťou vetra minul pracovníkov na poli. Jeden z nich na neho zakričal: "Hej, jazdec, kam sa tak ponáhľaš?"

Muž na to odpovedal: "Neviem, spýtaj sa môjho koňa."

Nie sme tomu jazdcovi niekedy podobní? Tiež sa často ponáhľame a ani nevieme kam. Cválame, kam nás nesie prúd tejto doby. Možno si myslíme, že nás na poslednom súde Boh potľapká po pleci a povie: "Musím uznať, veľa si toho v živote stihol."

Ale Boh sa nás skôr spýta: "Ako si žil? Mal si čas na iných okolo seba? Našiel si si čas, aby si sa so mnou rozprával? Uháňal si správnym smerom?" Nikto iný, len my sami rozhodujeme o tom, kam sa budeme vo svojom živote uberať. Aj keby sme boli najrýchlejším bežcom, ale nebežali by sme správnym smerom, načo by nám to bolo? Nenáhlime sa len tak niekam. Život máme na to, aby sme ho prežili múdro. Aby sme cieľ našli a vošli doň.

Milý priateľ bežíš do cieľa? A je to správny cieľ? Vedie do večného života?

Slavomír Slávik. Slovenské Evanjelizačné stredisko © 2008.
Všetky práva vyhradené.

4,5/5 (4 hlasy)

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.