00:00/00:00

#016 — Ako viesť svoju domácnosť za Ježišom?

  • 10. Mar '21
  • 40 minút
  • 2326
  • 32
  • 5

Je problém, že sú zavreté kostoly? Škodí to našej viere? Dá sa nasledovať Ježiša, aj v takýchto časoch? O deťoch, o výchove, o tom, ako vedieme svoje rodiny za Ježišom. Naplno ľudsky, s chybami a nedokonalosťami za dokonalým Bohom. Podcast v ktorom sa spoločne rozprávali a hľadali odpovede Martin Viglaš, Ed Rumbold a Martin Uhriňák. V podcaste sme si kládli aj tieto otázky: Akým spôsobom vedieme svoje rodiny za Pánom Bohom? Ako vyzerá náš bežný denný rytmus? Ako sa stretávame s Pánom Bohom u nás doma? Ide všetko vždy ideálne?

Martin Viglaš je teológ, komunikátor a bloger. Miluje technologické novinky, rád sa učí a skúša nové veci, chce niekedy zabehnúť maratón, je šťastne ženatý a má štyri deti. Verí, že zmysel života sa neskrýva v chodení do práce, zveľaďovaní majetku, nezabudnuteľných zážitkoch ani v rodinných vzťahoch.

Ed Rumbold je otec piatich detí, misionár, ktorý sa v roku 2010 presťahoval na Slovensko s celou svojou rodinou. Je riaditeľom športovej misie EDGE v rámci misijnej organizácie TC Kompas. Spolu so svojou rodinou chcú aj prostredníctvom športu hovoriť dobrú správu o Kristovi ľuďom, ktorí by bežne do kostola neprišli.

Martin Uhriňák sa narodil pri raji (ale Slovenskom), je kazateľom Cirkvi Bratskej a pôsobí v Bardejove. Pri svojej žene sa učí byť Božím mužom a pri svojich dvoch deťoch dobrým otcom. Má rád dobré knihy a šport. Príroda je pre neho radosťou a dobrí priatelia darom. Kristova milosť je pre neho nepochopiteľný zazrák. 

4,8/5 (28 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.