00:00/00:00

#018 — Cirkev online II.

  • 7. Apr '21
  • 38 minút
  • 2376
  • 28
  • 18

Kostoly sú zavreté, počas lockdownu sa spoločenstvá nemôžu stretnúť. Ako napriek obmedzeniam môže cirkev aj počas pandémie plniť svoju misiu pri zvestovaní evanjelia a výchove nasledovníkov Pána Ježiša Krista? Naši dnešní hostia sú z rôzneho prostredia (mestečko, kopanice, dedina a veľkomesto) a každý z nich volí aj niečím špecifickú formu oslovovania ľudí. Našich hostí sa budeme pýtať: Prečo ste sa rozhodli pôsobiť aj v online priestore? Aké príležitosti a výzvy prináša online pôsobenie? Čo z toho, čo ste sa doteraz naučili, by ste chceli zachovať a pokračovať v tom aj v čase, keď sa obmedzenia skončia?

Anna Činčuráková Tipulová pôsobí spolu  s manželom Ľubošom ako farárka v Starej Turej a vychovávajú 5 detí. Je aktívna v službe ženám a to aj v online priestore. Rada píše, bloguje a teraz už aj nahráva tematické videá.

Jakub Ferko je mladým kaplánom v Kukovej. Deti a dorastenci, pre ktorých pripravuje videá, ho nazvali youtuberom. Jeho videá sú hravé, veselé a snaží sa cez ne priblížiť nielen mladým základné prvky kresťanskej viery.

Stanislav Kocka je jedným z farárov v metropole východu — Košiciach. Je zároveň vedúcim Modlitebného spoločenstva. Túži prinášať evanjelium všetkým generáciám spôsobom, ktorý je zrozumiteľný, praktický a aplikovateľný. Prevažná forma jeho služby online má podobu živých streamov cez sociálne siete.

4,6/5 (17 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.