00:00/00:00

#049 — Je Boh Starej zmluvy krutý?

  • 1. Feb '23
  • 24 minút
  • 706
  • 31
  • 12

Jedným z najväčších problémov, ktorý vnímajú súčasní čitatelia Biblie je to, že Boh prikázal Izraelu vyhubiť a vyhnať obyvateľov Kanaánu z ich domoviny. Izrael tu robí to, čo by dnes svetová mienka odsúdila ako neprijateľné. Nie je to vari to isté ako prípady etnických čistiek (genocídy), kedy jedna etnická skupina násilne vytláča alebo ničí druhú skupinu? Väčšina ľudí by aj dnes považovala za legitímnu takú vojnu, pri ktorej sa obyvatelia bránia svoju vlasť, svoje domovy a rodiny. Avšak väčšina ľudí dnes nepovažuje za správne ísť do vojny s cieľom zabrať vlasť niekomu inému. Martin Viglaš a Ondrej Kolárovský sa rozprávajú o tom, ako sa vysporiadať s touto námietkou voči Biblii.

Všetky staršie chcemviac podcasty nájdete na našom youtube, ale tiež na spotify či apple platformách. Sme vďační za vaše postrehy, nápady a komentáre. Ak vás niečo oslovilo, zdieľajte to medzi svojimi priateľmi.

5/5 (9 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.