Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

00:00/00:00

Aký odkaz zanecháš?

Photo by Steven Lelham on Unsplash, https://unsplash.com/photos/atSaEOeE8Nk

  • 7. Mar '20
  • 3 minúty
  • 341
  • 6
  • 6

„Dobrý boj som dobojoval, beh dokonal, vieru zachoval.“ (2. Tim 4:7)

Bol raz jeden muž, ktorý mal jedinečnú príležitosť prečítať si svoj nekrológ. Jedno ráno, pri svojom rannom toaste, otvoril noviny a zbadal svoje meno v stĺpčeku úmrtných oznámení. Evidentne sa stala chyba pri tlači. Avšak to, čo ho skutočne rozhodilo, bol fakt, že bol spomínaný ako muž, ktorý vynašiel dynamit.

Pomyslel si: „Zo všetkých vecí, vďaka ktorým si ma budú pamätať, to bude môj výtvor niečoho, čo sa používa na hromadné ničenie.“  Vo svojom živote sa kvôli tomu rozhodol urobiť zopár dramatických zmien. Meno spomínaného muža bolo Alfred Nobel, ktorý následne pokračoval vytvorením Nobelovej ceny za mier.

V Druhom liste Timotejovi, štvrtej kapitole uviedol apoštol Pavol svoj odkaz. Jeho turbulentný život sa blížil ku koncu, ale on skutočne urobil zmenu. Pavol vyhlásil: „Dobrý boj som dobojoval, beh dokonal, vieru zachoval. Už mi je pripravený veniec spravodlivosti, ktorý mi dá v onen deň Pán, ten spravodlivý sudca, a to nielen mne, ale aj všetkým, ktorí milovali Jeho zjavenie.“ (v.7–8)

Všimnite si, že Pavol nepovedal: „Bežal som preteky.“ Skôr povedal: „Ukončil som preteky.“ Nestačí len dobre začať. Potrebujeme aj dobre skončiť. Nestačí behať rýchlo. Potrebujeme behať rýchlo a dlho. Cieľom je dostať sa cez cieľovú čiaru a mať bohatý vstup do Božieho kráľovstva (pozri 2. Pt 1:11).

Bežíš preteky. Pokračuj v behu. Ak si spomalil, je čas, aby si sa pohol vpred, pretože zanecháš odkaz. Čím budeš známy? Ak si na správnej ceste, tvoj život môže priniesť zmenu.

4,8/5 (12 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.