00:00/00:00

Aký príbeh rozpráva tvoj život?

https://www.pexels.com/photo/man-in-brown-sun-hat-facing-black-covered-piled-books-185772/

  • 16. Jún '18
  • 3 minúty
  • 2620
  • 346
  • 9

„Kto môže žiť tak, aby neuvidel smrť, a zachránil si dušu z moci podsvetia?” Ž 89:90

V októbri 1992 časopis LIFE uverejnil na titulke túto otázku: „Vieme zastaviť starnutie?“ Na základe tohto článku vedci tvrdili, že vieme. No ten istý článok položil ešte jednu otázku: Chceme zastaviť starnutie? Inými slovami, naozaj chceme žiť naveky?

Naša odpoveď závisí od toho, ako žijeme naše životy. Aký príbeh rozpráva tvoj život? Môj je jednoduchý:  Boh vie zobrať všetok neporiadok života a vykúpiť ho. To je môj príbeh. Všetci máme jeden. A všetci sa potrebujeme v istom momente opýtať sami seba:  „O čom je môj život? Aký odkaz zanechám? Ako si ma budú pamätať?“

To je niečo, na čo musíme myslieť, keď starneme. No je takisto dôležité na to myslieť, aj keď sme mladí. V mladosti zadávame nášmu živou kurz, akým sa bude uberať. Utvárame si zvyky a robíme rozhodnutia ohľadom kariéry, rozhodujeme sa, s kým strávime zvyšok života.  Je to kľúčové obdobie pre dôležité rozhodnutia, pretože čím budeme starší, tým viac sa usadíme v našich cestách a voľbách. Nie je to zlá vec. Ak si vytvoríme dobré zvyky, ako čítanie a študovanie Biblie, modlenie sa, apoštolovanie a bytie súčasťou zboru, tak to budeme tiež nasledovať.

Funguje to takto: O našom súmraku života rozhodujeme pri jeho svitaní. O konci rozhoduje začiatok. Dnešná voľba rozhodne o tom, akú urobíme zajtra.

Lekárska veda môže nájsť spôsob, ako pridá niekoľko rokov k nášmu životu, no jedine Boh môže pridať život naším rokom a dať nám život hodný žitia.

4,9/5 (14 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.