00:00/00:00

Čeliť hudbe

https://www.pexels.com/photo/vinyl-record-19951/

  • 30. Jún '18
  • 3 minúty
  • 2139
  • 450
  • 271

„Dbajte, aby vaše srdcia neboli obťažené obžerstvom a opilstvom a starosťami o živobytie, a znenazdania prikvačil by vás ten deň ako osídlo, lebo príde na všetkých, ktorí bývajú na celej zemi.“ Lk 21:34–35

V roku 1990 spevácke duo Milli a Vanilli vyhrali cenu Grammy za objav roka. Žali úspech až do toho momentu, kým nevyšlo najavo, že svoj vlastný album vôbec nenaspievali a na živých vystúpeniach používali playback. V hudobnom odvetí to bol obrovský škandál, a preto im aj cenu Grammy odobrali. Milli a Vanilli čelili hudbe.

Ježiš raz povedal príbeh známy ako podobenstvo o kúkoli medzi pšenicou. Rozsievač v tom podobenstve zasial len pšenicu, no v noci prišiel nepriateľ a rozsial medzi pšenicu aj kúkoľ. Kúkoľ bol známy tým, že sa v prvých štádiách rastu veľmi podobá na pšenicu. No po určitom čase vyjde najavo, že je to burina, ktorá vykoreňuje pšenicu.

Rozsievač povedal pracovníkom: „Nechajte, nech oboje rastie spolu až do žatvy, a keď príde žatva, poviem žencom: Povyberajte najprv kúkoľ a zviažte ho do viazaníc na spálenie, ale pšenicu mi zhromaždite do stodoly.“ (Mt, 13,30)

Ježiš povedal tento príbeh, aby ilustroval to, že aj v cirkvi budú ľudia, ktorí sú ako semeno diabla, čo budú podkopávať Slovo Božie. Nemusíme vedieť, kto sú. Dýchajú rovnaký vzduch. Spievajú rovnaké piesne. Čítajú rovnakú Bibliu.

No tu je niečo, nad čím sa musíme zamyslieť: Nie je našou úlohou vykoreniť tých ľudí. Nikomu nevidíme priamo do srdca. Nelámme si hlavu tým, aby sme určili, kto je pokrytec, ale skúmajme seba, či my nie sme tými pokrytcami. Našou úlohou nie je zbaviť sa druhých. Našou úlohou je byť úprimnými a pravdivými, pretože príde deň, keď budeme musieť čeliť hudbe.

5/5 (13 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.