Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

00:00/00:00

Modli sa, aby si bol schopný sa modliť

https://stocksnap.io/photo/50DB3E1FC7

  • 24. Mar '18
  • 4 minúty
  • 1231
  • 183
  • 7

„Keď sa toto začne diať, vzpriamte sa a pozdvihnite hlavy, pretože sa približuje vaše vykúpenie.“ Luk 21:28

Kristus nás týmito slovami právom učí, že by sme sa mali skôr radovať a tešiť, keď vidíme, že sa približuje posledný deň. Chce poučiť tých, ktorí sa obávajú pre malomyseľnosť, aj keď sú inak zbožní, keď hovorí, že by sa mali vzpriamiť a pozdvihnúť hlavy, čo znamená, že by nemali od strachu a smútku vešať hlavu. V súlade s tým hovorí: „Počujete o vojnách a zvesti o bojoch; hľaďte, aby ste sa nestrachovali“ (Mt 24:6). Na konci sveta, keď všetky hriechy získajú prevahu a „ochladne láska mnohých“ (Mt 24:12), bude veľmi nebezpečné žiť medzi ľuďmi. A po tomto zmätku hriechov bude nasledovať ešte horší zmätok trestov a zla, vojen, hladu, moru a zničenie všetkého. Priateľu, kto by si neprial koniec takého zla?

Preto Kristus upokojuje svojich, ktorí budú v tom čase žiť, teda tých, ktorí sa modlia za oslobodenie od hriechu a každého zla, a sľubuje im, že ich vykúpenie je na dosah. Udeje sa potom niečo ohromné: kým iní hynú od strachu, Kristov ľud žije v nádeji a radosti a túži po tom, čoho sa všetci ostatní boja tak ako Kristov ľud hriechu: kým všetci ostatní lipli na hriechu a milovali ho, on ho neznášal. Tu môžeš vidieť, že je len málo ľudí, ktorí sa správne modlia modlitbu Pánovu a túžia po príchode Božieho kráľovstva a vyslobodení zo všetkého zla, keďže je toľko tých, ktorí chcú, aby posledný deň nikdy nenastal. A pritom nevidia tento odsúdený a bezbožný strach, teda veľké brvno v svojich očiach, a robia veľa dobrého, aspoň tak si myslia, čím sa chcú oslobodiť od hriechu, hoci sa svojím konaním stávajú čoraz viac nespôsobilými pre posledný deň. Ak nevieš prekonať strach z posledného dňa vo svojom srdci, tak že si nevieš priať, aby prišiel posledný deň, potom si praj, aby si bol schopný priať si jeho príchod; modli sa, aby si sa mohol modliť; túž po tom, aby si vedel túžiť. Nezúfaj, ale buď smutný, že si taký slabý, že sa bojíš svojho vykúpenia. A nepochybuj, že ťa Boh vypočuje, ako zasľúbil: „každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené“ (Lk 11:10). Nech ťa poteší, že tu sú aj iní, ktorí po tom tiež túžia a prosia za teba. Vedz, že tento strach musí byť z teba vykorenený; inak budeš na veky odsúdený. Lebo je to hriech proti Duchu Svätému — marí milosť a tvoje vykúpenie a obhajuje hriech, ktorý nechce byť vykorenený.

3,6/5 (13 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.