Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

00:00/00:00

Predovšetkým

https://www.pexels.com/photo/low-angle-photography-of-cross-on-top-of-mountain-953822/

  • 25. Aug '18
  • 3 minúty
  • 702
  • 84
  • 8

„Odovzdal som vám totiž predovšetkým, čo som aj sám prijal, že Kristus umrel pre naše hriechy podľa Písem.“ (1. Kor 15:3)

Niekto sa raz opýtal uznávaného britského kazateľa C. H. Spurgeona, či by vedel zhrnúť svoju kresťanskú vieru do niekoľkých slov. Jeho odpoveď znela: „Áno. Viem vám to povedať v štyroch slovách: Ježiš za mňa zomrel.“

V tom to celé spočíva. Nemusíš byť teológ alebo najväčšia intelektová kapacita všetkých čias. Môžeš však povedať príbeh o tom, čo Ježiš vykonal na kríži, ako na kríži zomrel a vylial za nás svoju krv. V tomto posolstve je sila. Nespočetnekrát som mal možnosť vidieť, ako mení ľudí, pretože je pomazané Bohom. On ho požehnáva. A On ho používa, aby prenikol cez obranu, ktorú si ľudia vystavili.

Dobré zhrnutie evanjelia nám dáva Pavol: „… Kristus umrel pre naše hriechy podľa Písem a bol pochovaný a v tretí deň bol vzkriesený podľa Písem“ (1. Kor 15:3–4).

Evanjelium v kocke je, že Kristus zomrel za naše hriechy, bol pochovaný a na tretí deň vzkriesený.

Apoštol Pavol bol známy svojimi skvelými rečníckymi zručnosťami a pochopením kultúry a jazykov. Ak niekto mohol intelektuálne presvedčiť človeka o platnosti niečoho, bol to apoštol Pavol.

A predsa, keď prišiel rad na kázanie evanjelia, povedal nasledovné: „Aj ja, keď som prišiel k vám, bratia, prišiel som nie s vyberanými slovami, alebo s múdrosťou zvestovať vám svedectvo o Bohu;  lebo som si umienil, že medzi vami nebudem vedieť nič iné, jedine Ježiša Krista, a toho ukrižovaného.“ (1. Kor 2:1–2)

V skutočnosti môžeme brániť posolstvu evanjelia tým, že ho skomplikujeme. Je to však práve to jednoduché, mocné, ale hlboké posolstvo, ktoré dokáže meniť životy. Zmenilo tvoj život a zmenilo aj ten môj.

4,4/5 (16 hlasov)

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.