Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

00:00/00:00

Predovšetkým

https://www.pexels.com/photo/low-angle-photography-of-cross-on-top-of-mountain-953822/

  • 25. Aug '18
  • 3 minúty
  • 812
  • 112
  • 8

„Odovzdal som vám totiž predovšetkým, čo som aj sám prijal, že Kristus umrel pre naše hriechy podľa Písem.“ (1. Kor 15:3)

Niekto sa raz opýtal uznávaného britského kazateľa C. H. Spurgeona, či by vedel zhrnúť svoju kresťanskú vieru do niekoľkých slov. Jeho odpoveď znela: „Áno. Viem vám to povedať v štyroch slovách: Ježiš za mňa zomrel.“

V tom to celé spočíva. Nemusíš byť teológ alebo najväčšia intelektová kapacita všetkých čias. Môžeš však povedať príbeh o tom, čo Ježiš vykonal na kríži, ako na kríži zomrel a vylial za nás svoju krv. V tomto posolstve je sila. Nespočetnekrát som mal možnosť vidieť, ako mení ľudí, pretože je pomazané Bohom. On ho požehnáva. A On ho používa, aby prenikol cez obranu, ktorú si ľudia vystavili.

Dobré zhrnutie evanjelia nám dáva Pavol: „… Kristus umrel pre naše hriechy podľa Písem a bol pochovaný a v tretí deň bol vzkriesený podľa Písem“ (1. Kor 15:3–4).

Evanjelium v kocke je, že Kristus zomrel za naše hriechy, bol pochovaný a na tretí deň vzkriesený.

Apoštol Pavol bol známy svojimi skvelými rečníckymi zručnosťami a pochopením kultúry a jazykov. Ak niekto mohol intelektuálne presvedčiť človeka o platnosti niečoho, bol to apoštol Pavol.

A predsa, keď prišiel rad na kázanie evanjelia, povedal nasledovné: „Aj ja, keď som prišiel k vám, bratia, prišiel som nie s vyberanými slovami, alebo s múdrosťou zvestovať vám svedectvo o Bohu;  lebo som si umienil, že medzi vami nebudem vedieť nič iné, jedine Ježiša Krista, a toho ukrižovaného.“ (1. Kor 2:1–2)

V skutočnosti môžeme brániť posolstvu evanjelia tým, že ho skomplikujeme. Je to však práve to jednoduché, mocné, ale hlboké posolstvo, ktoré dokáže meniť životy. Zmenilo tvoj život a zmenilo aj ten môj.

4,4/5 (16 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.