00:00/00:00

Si pripravený?

https://www.pexels.com/photo/clouds-dark-dark-clouds-darkness-416920/

  • 15. Sep '18
  • 3 minúty
  • 2977
  • 442
  • 19

„Ten, čo dosvedčuje tieto veci, hovorí: Áno, prídem čoskoro! Amen, príď, Pane Ježišu!“ (Zjv 22:20)

Mnohí ľudia sa dnes nazývajú znovuzrodenými kresťanmi. Ešte viac ľudí o sebe hovorí, že veria v Boha. Skúsme si teda urobiť jednoduchý test nášho vzťahu s Bohom. Predstav si, že by som ti teraz s určitosťou povedal, že Ježiš sa druhýkrát vráti na zem presne o 15 minút. Aká by bola tvoja reakcia?

Ak tvoje srdce poskočilo a podobne ako apoštol Ján si si povedal: „Amen, príď, Pane Ježišu!” usudzujem, že tvoj život s Bohom je v poriadku.

Ale ak sa tvoje srdce preľaklo a povedal si si: „15 minút? Za ten čas musím fakt rýchlo činiť pokánie!“ potom by som povedal, že tvoj vzťah s Ním nie je úplne v poriadku.

Ak niekto kráča s Bohom tak, ako má, vždy by sa mal tešiť na Pánov návrat. Osobe, ktorá skutočne pozná Boha, by sa malo vždy aspoň trošku cnieť za domovom v nebi. Cnie sa ti?

Ak sa Ježiš dnes vráti (čo sa reálne môže stať), budeš pripravený? Ježiš povedal: „Jeden bude vzatý a druhý ponechaný“ (Mt 24:40). Keď sa Pán vráti pre svoju cirkev, niektorí ľudia tu ostanú. Čo sa stane s tebou?

Stále je tu aj možnosť, že zomrieš. Nikdy nevieš, kedy to príde. Nik z nás to nevie. Čo ak je toto tvoja posledná príležitosť urovnať svoj vzťah s Bohom a ty si ju jednoducho necháš ujsť v domnienke, že príde zajtrajšok, že ešte prídu ďalšie príležitosti? Nikdy nevieš, či naozaj prídu.

Biblia nám hovorí príbeh o tom, ako prorok Izaiáš šiel za kráľom Chizkijom, aby mu povedal: „Daj do poriadku dom, lebo zomrieš, nezostaneš nažive“ (2. Kr 20:1). Si pripravený na stretnutie s Bohom? Nečakaj. Usporiadaj si svoj život s Ním hneď teraz.

3,6/5 (13 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.