00:00/00:00

Útočisko viery

https://stocksnap.io/photo/BAC3D51890

  • 2. Jún '18
  • 5 minút
  • 1895
  • 310
  • 4

Izrael nemal z vlastnej sily poraziť faraóna alebo prelomiť putá modloslužby pred tým, než bojoval s Amalékom.

Izrael nemal z vlastnej sily poraziť faraóna alebo prelomiť putá modloslužby pred tým, než bojoval s Amalékom. Nemal sám rozdeliť vody mora a poraziť faraónovu armádu. Izrael nemal sám dosiahnuť, aby z neba padal chlieb alebo premeniť zlú vodu v Máre. Teraz však má bojovať proti Amálékovi. Doposiaľ Pán bojoval za neho. Teraz bude bojovať v ňom a skrze neho!

Avšak zodpovednosť hľadať útočisko v Pánovi leží na ňom. Dávid hovorí: „… k vodám osviežujúcim ma privádza.“ (Ž 23:2) Pán privádza Dávida k osviežujúcim vodám, ale je to Dávidova zodpovednosť napiť sa. Keď to nespraví, tak mu voda neprinesie žiaden úžitok.

Keď v nás začne prebývať Duch Svätý, ako dôsledok toho, že veríme a vyznávame Kristovu smrť zmierenia a znovunastolenie Božieho kráľovstva, vtedy začína boj proti Amálékovi, boj proti telu.

Je rozdiel medzi tým, či v nás stará prirodzenosť ešte prebýva, alebo či nad nami vládne! Keďže teda platí ešte zasľúbenie, že vojdeme do Jeho odpočinku, bojme sa, aby nevysvitlo, že niekto z vás zaostal. (Žid 4:1)

Pred mnohým rokmi som videl prírodopisný film o živote hyen. Film mi obrazne pripomenul, čo znamená zaostať na ceste. Keď sa svorka hyen priblížila ku skupine zvierat, kde si chcela odchytiť potravu, spravila najprv zastrašujúci útok. Keď sa zvieratá rozutekali, hyeny si ich pozorne preštudovali. Hľadali, ktoré zviera je slabé alebo choré, ktoré nevládze bežať s ostatnými. Na to jedno sa zamerali a z toho bola ich potrava.

Hyeny si vyberajú korisť spomedzi tých, ktorí zaostávajú, kým ostatní bojujú a bežia. Dávaj si pozor a nezaostávaj. Svet vždy zaútočí na tých, čo zaostávajú. Tam získava najviac zajatcov a potravy.

Týmto nemienim, že ten, kto žije s Kristom, je vždy slobodný od útokov. Ale kým žiješ blízko Krista, satan ani svet ťa nemôžu zničiť. Ak si jedným z tých, ktorí úplne zaostávajú, ak si unavený a deprimovaný, tak sa modlím, aby ti Božie slovo a Boží Duch zjavili tvoj vážny stav.

Máš však aj pochopiť s akou obrovskou láskou, starostlivosťou, milosťou a milosrdenstvom sa Boh stará o dušu, ktorá napriek všetkej nedokonalosti a hriechu predsa patrí k Jeho ľudu. Aj keby si bol úplne posledný, ten, čo zaostal, tak Boh chce spraviť všetko, aby ťa zachránil.

Počuj, ty zneistená duša v beznádeji, ktorá takmer stráca nádej života viery: Hospodin bude bojovať proti Amálékovi z pokolenia na pokolenie. (2. M 17:16)

Vo svojej modlitbe prosím, aby Boh uzdravil tvoj duchovný zrak, aby si uvidel, čo evanjelium skutočne obsahuje a čo Boh zasľúbil tomu, kto si volí hľadať svoj úkryt v Ňom.

Všimni si ty chudobná, hriešna, suchá a utlačená duša, že odpustenie hriechov, synovstvo u Boha a dedičstvo Božieho kráľovstva, je dnes Božím darom pre teba.

Všetko toto ti patrí v okamihu, keď sa ukryješ v Ňom. A keď sa ti zdá, že je to pre teba nemožné, cítiš sa, akoby si sa stále viac potápal vo vlastnej úbohosti, tak vedz, že Boh, ktorý ťa stvoril, ťa aj vykúpil!

Ruka z trónu sa k tebe naťahuje. Chyť sa jej!

4,6/5 (17 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.