Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

00:00/00:00

V zajatí strachu

https://www.pexels.com/photo/bare-feet-boy-child-couch-262103/

  • 14. Sep '19
  • 3 minúty
  • 731
  • 80
  • 7

„Hospodin je mojím svetlom a spásou, koho sa mám báť? Hospodin mi je pevnosťou žitia, koho sa mám ľakať?“ (Ž 27:1)

Všetci vieme, aké je byť v zajatí strachu. A strach pracuje spolu so svojou blízkou kamoškou, ustarostenosťou. Títo dvaja často spolupracujú. Môžeš sa pristihnúť, že hráš tú hru „čo ak“ a  máš zauzlený žalúdok.

Moderný lekársky výskum skutočne potvrdil, že ustarostenosť naozaj môže narušiť odolnosť človeka voči chorobe. A viac než to, spôsobuje ochorenie nervového systému, obzvlášť nervového systému tráviacich orgánov a srdca. Priveľká ustarostenosť môže dokonca skrátiť život.

Všetci poznáme, aké je to obávať sa niečoho, ale až príliš často sa v živote obávame nesprávnych vecí. A zároveň sa neobávame tých správnych vecí v živote — alebo by som možno mal povedať Toho Pravého v živote. Nebojíme sa Boha. A predsa nám Biblia hovorí, že bázeň pred Bohom je počiatkom múdrosti.

Báť sa Boha neznamená krčiť sa pred Ním od hrôzy. Strach pred Bohom je správnejšie definovať ako zdravý strach báť sa Ho zarmútiť. Ak som zhrešil, nemám strach, čo mi Boh urobí. Naopak, bojím sa, čo som Mu urobil ja. To znamená báť sa Boha.

Pozoruhodné na bázni pred Bohom je, že ak sa bojíš Boha, nebojíš sa ničoho iného. Na druhej strane, ak sa nebojíš Boha, bojíš sa všetkého ostatného.

Dávid povedal: „Hospodin mi je pevnosťou žitia, koho sa mám ľakať?“ (Ž 27:1) Iba človek, ktorý môže povedať „Hospodin je pevnosť môjho života,“ môže potom dodať aj: „koho sa mám ľakať?“

Zviera ťa práve teraz strach a obavy? Potom dovoľ Pánovi byť pevnosťou tvojho života.

4,6/5 (16 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.