Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

00:00/00:00

Strach nás nevykúpi

https://stocksnap.io/photo/I0CDZXUIR0

  • 10. Mar '18
  • 4 minúty
  • 1122
  • 207
  • 6

„Keď sa toto začne diať, vzpriamte sa a pozdvihnite hlavy, pretože sa približuje vaše vykúpenie.“ Luk 21:28

Povieš: „Ja by som si aj prial, aby už prišiel koniec sveta, keby som bol zbožný a bez hriechu.“ Odpoveď: Ak sa bojíš, trasieš a nechceš, aby nastal posledný deň, nezbavíš sa hriechu, ani keby si sa posledného dňa bál tisíc rokov. Lebo zatratených v pekle nevyslobodí strach, ani keby sa triasli celú večnosť. V skutočnosti tento strach len viac a viac zväčšuje tvoj hriech a bráni ti byť bez viny, aj keď sa snažíš urobiť všetko možné, aby si svoj hriech odčinil. Ak chceš byť oslobodený od hriechov, túž po konci sveta stále viac. Dal by Boh, aby si po ňom túžil až tak, že budeš prelievať slzy, a dychtil po ňom až do smrti. Lebo nikto nie je lepšie pripravený na posledný deň než ten, kto túži byť oslobodený od hriechu.

A to je presne to, čo prinesie posledný deň, splní tvoju túžbu. Kristus nemohol opísať tento deň sladšie — povedal, že je to naše vykúpenie. Nádherným prirovnaním ku kvitnúcim stromom nás chce navnadiť, aby sme sa radovali (Lk 21:29–30). Preto pozor, neurob z Krista klamára, keď nazýva posledný deň vaším vykúpením. Nemysli si, že ťa podvádza, keď hovorí, aby si pozrel hore, zatiaľ čo ťa až po ten deň ťaží a deptá hriech a bieda života. Sv. Pavol o tom píše v liste Rímskym: „aj my vzdycháme v sebe, očakávajúc synovstvo, vykúpenie svojho tela“ (R 8:23). Pozri, ako apoštol vzdychá a túži byť prijatý za Božie dieťa a ako čaká na svoje vykúpenie. Nemyslí si, že ho už získal. Preto by sme sa všetci s veľkým rešpektom mali vyhýbať a zbavovať strachu a odporu k poslednému dňu a mali by sme začať opravdivo túžiť po vyslobodení z hriechu. Ak to urobíme, nielenže nadobudneme istotu, ale budeme tiež môcť očakávať posledný deň s radosťou. Pozri, keď sa potom prestaneš podvádzať tvrdením, že by si túžil po poslednom dni, ak by si bol bez hriechu, zatiaľ čo sa v skutočnosti bojíš posledného dňa kvôli svojmu hriechu — nie preto, že nenávidíš svoj hriech, ale preto že už viac nebudeš môcť hrešiť, keď ti posledný deň zoberie možnosť hrešiť. Nemal by si trpieť toto zlo a podvádzanie hriechu v sebe, inak svetlo, ktoré je v tebe, bude tmou. Lebo ak celým srdcom nenávidíš hriech, budeš sa v posledný deň radovať, keď sa tvoje želanie stane skutočnosťou.

4,4/5 (10 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.