Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

Extrémne uzdravenie

https://www.pexels.com/photo/agriculture-air-clouds-countryside-533986/

  • 14. Okt '17
  • 1 minúta
  • 1302
  • 18

„Len z chýru som počul o Tebe; ale teraz Ťa moje oko videlo.“ Jób 42:5

Asifova noha utrpela zlomeninu pri zrážke s autom na ulici v Pakistane. Uprostred bolesti zrazu pocítil na ranenej nohe dotyk ruky. Zdvihol zrak a uvidel ženu, modliacu sa k Ježišovi za jeho uzdravenie. Nahneval sa, pretože bol moslim. Hneď nato pocítil zvláštnu energiu, ktorá prúdila jeho telom. Jeho noha sa narovnala a kosť sa vrátila na svoje miesto. Doslova odkráčal domov z miesta nehody.

Zaujatý zistiť viac o tomto „Ježišovi“, ktorý ho uzdravil, začal čítať v Biblii, ktorú dostal od tej ženy, o Ježišových ďalších zázrakoch. Asif prišiel do mešity s mnohými otázkami za mulvim (náboženským vodcom). „Prečo rozprávaš o Ježišovi?“ posmieval sa mu mulvi. „Prečo by som sa o neho nemohol zaujímať?“ opýtal sa Asif. „Veď ma uzdravil.“

Mulvi a ostatní okamžite Asifa v mešite uzamkli do miestnosti, kde ho nútili piť jed, lebo verili, že keď umrie predtým, ako príjme Ježiša do svojho srdca, tak sa ešte dostane do raja. Asif však už volal na Krista.

Odrazu celú zaprášenú miestnosť zaplnilo jasné svetlo. Asif sľúbil: „Tento život je Tvoj. Kým budem na zemi, budem Ti slúžiť.“

Od toho momentu sa ho jeho rodina zriekla a bol opakovane bitý, lebo neustále rozprával ľuďom o svojom novom priateľovi Ježišovi Kristovi.

Niekedy musíme najprv zažiť Božiu moc, aby sme uverili. Pravdupovediac, mnoho neveriacich by uprednostnilo len diskusiu o náboženstve, ako sa s ním zoznámiť v osobnej duchovnej skúsenosti. Nikto predsa nemôže pochybovať o svojej vlastnej skúsenosti. Osobne zažiť Boha znamená zažiť Jeho moc a cítiť Jeho prítomnosť. Biblia uvádza veľa príkladov, kedy sa neveriaci osobne stretli s Božou mocou. Niektorí reagovali chválou. No niektorí odporovali Božej moci a zažili následky ich rozhodnutia. V každom prípade, človek nikdy neostane rovnaký po skúsenosti s Bohom. Je to, ako keby Boh prehováral k pochybujúcemu srdcu: „Som skutočný. Poraď si s tým.“ Ako ti Boh ukázal, že je reálny? S kým sa môžeš o túto skúsenosť podeliť?

Extrémne zamyslenia od organizácie Voice Of Martyrs (Hlas mučeníkov). Príbehy prenasledovaných kresťanov. Použité s povolením VOM.

4,7/5 (19 hlasov)

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.