Ako vydržať, keď sa všetko rozpadáva

Rajesh_India @ Flickr.com, https://www.flickr.com/photos/74821492@N00/14600035599

  • 23. Mar '15
  • 2 minúty
  • 2858
  • 1

Pamätaj na Božiu lásku uprostred ťažkých skúšok.

Pamätaj na Božiu lásku uprostred ťažkých skúšok.

Boh počuje nárek svojho ľudu.

Boh trpí, keď trpí jeho ľud.

Boh vkladá do nádoby slzy, ktoré jeho ľud vyroní (pozri Žalm 56:9).

Počas nášho života s veľkou pravdepodobnosťou spoznáme pocit, že „si [Boh] skryl svoju tvár“ (pozri Žalm 30:8).

Možno ťa podvedie tvoj partner.

Alebo dostaneš zlú správu od lekára.

Možno sa svet okolo teba začne rúcať ako lavína.

Dokonca aj keď to vyzerá, že skrýva svoju tvár, jeho milosť stále koná, aby v tebe dokonal svoje nádherné dielo. Tvoje okolnosti sa síce zmenia, ale Boh chce, aby si sa zmenil ty ešte viac.

Držaný v klincami prebitých rukách hrnčiara

Počas posledných 17-tich rokov, čo kráčam s Ježišom, som sa naučil, že ani jedno utrpenie, sklamanie či tragédiu Boh nenechal vyjsť nazmar. So svojimi rukami, čo prebili klince, sa hrnčiar Ježiš načahuje do špinavej hliny našich životov a tvaruje každého z nás do podoby veľdiela. To, čo sa ľudským očiam javí ako nemožné, vidí Ježiš ako príležitosť urobiť niečo, čo je možné len pre Neho a odhaľuje nám tak svoju veľkoleposť. Viem, že toto je pravda. Len potrebujem, aby ma ten hrnčiar držal pohromade, kým tak milujúco, zvrchovane a úzkostlivo pracuje na mojej transformácii na niečo nádherné. Nič nie je krajšie ako Boh, ktorý ma transformuje do podoby Ježiša: „A my vieme, že milujúcim Boha, povolaným podľa rady (Božej), všetky veci slúžia na dobro. Lebo ktorých (Boh) vopred poznal, tých aj predurčil na podobu obrazu svojho Syna, aby On bol prvorodený medzi mnohými bratmi“ (Rímskym 8:28–29).

Len pamätaj, že aj keď máš pocit, že už nevieš spraviť ani krok a vydržať ani deň pod zdrvujúcou ťarchou tvojich okolností, môžeš vo viere zvolať: „Čuj, Hospodine, a zmiluj sa nado mnou, ó Hospodine, buď mi pomocníkom“ (Žalm 30:11). Počuje ťa a je blízko pri tebe. Bojuje za teba. Nikdy ťa neopustí.

Jedného dňa, aj keď neviem kedy presne, povieme obaja Ježišovi: „Môj nárek premenil si v tanec, rozviazal si mi smútočné rúcho a opásal si ma radosťou, aby Ťa moja duša ospevovala a neumĺkla. Hospodin, Bože môj, naveky Ťa budem oslavovať“ (Žalm 30:11–12).

Nech už dnes čelíš akýmkoľvek skúškam, vytrvaj. Pamätaj na Božiu vernosť a dôveruj v jeho dobrotu.

Derwin L. Gray @ 2015
Pôvodný článok nájdete na www.christianitytoday.com

4,7/5 (15 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.