Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

Božie Slovo Nám Očisťuje Srdcia

https://www.pexels.com/photo/bible-book-chapter-close-up-407702/

  • 29. Júl '17
  • 2 minúty
  • 1150
  • 12

1. list Timoteovi 1:5 „… cieľom (takéhoto) prikazovania je láska z čistého srdca, dobrého svedomia a z nepokryteckej viery.“

Ako sa ale očistí srdce? Odpoveď: Nemôže sa očistiť lepšie ako prostredníctvom najväčšej čistoty — Božieho Slova. Uchop Slovo svojím srdcom a nasleduj ho; potom sa tvoje srdce očistí. Prečítaj si: „Milovať budeš blížneho ako seba samého,“ (Mt 22:39) a nasleduj to. Potom uvidíš, či sa umyje a vyhubí z tvojho srdca všetko, čo súvisí so sebeckosťou a sebaláskou. Keď ti totiž prikazuje, aby si miloval svojho blížneho, nikoho nevylučuje, priateľa či nepriateľa, dobrého alebo podlého. Lebo aj keď je to zlý človek a spôsobuje ti zlé veci, nestráca pomenovanie blížny, ale napriek tomu ostáva tvojím telom a krvou a je zahrnutý v slove: „Milovať budeš blížneho.“ Preto hovorím, že ak sa takto pozrieš na svojho blížneho, ako ťa učí a usmerňuje Slovo, tvoje srdce sa očistí a tvoja láska bude úprimná, aby si nerobil mimoriadne nesprávny rozdiel v ľuďoch alebo aby si sa na nikoho nepozeral inak ako na toho, kto je zbožný a správa sa k tebe milo. Je síce pravda, že dobrý človek je príjemnejší a prirodzene každého priťahuje a všetci sa boja divokých a podlých ľudí. No toto je stále telo a krv a nie pravá kresťanská láska.

Kresťan totiž nemá čerpať svoju lásku z človeka, ako to robí svetská láska, napr. mladý muž z krásneho dievčaťa a chamtivý človek z peňazí a majetku. Všetko toto je berúca a požičaná láska, ktorá navonok drží s dobrom, ktoré v človeku vidí, ale vydrží len tak dlho, kým tam to dobro je a kým z toho môže mať radosť. No pravá láska má byť láskou, ktorá vyteká, ktorá prúdi z vnútra srdca ako svieži potok, ktorý vždy tečie a nemôže sa zastaviť alebo vyschnúť. Táto láska vyzerá takto: „Nemilujem ťa preto, lebo si dobrý alebo zlý; pretože svoju lásku nečerpám z tvojej dobroty ako z cudzej studne, ale čerpám ju zo svojej vlastnej studne, a to zo Slova, ktoré je zasadené v mojom srdci a v ktorom čítam: „Milovať budeš blížneho.“ Odtiaľ láska prúdi v hojnosti a je prístupná každému, kto ju potrebuje. A zasahuje oboch, dobrého aj zlého, priateľa aj nepriateľa…

Takto to vyzerá, keď láska pochádza z Božieho Slova, z čistého srdca a nepokryteckej viery; musí existovať prameň, ktorý musí byť prítomný pred všetkými týmito vecami. Môžeš to vidieť vo všetkých oblastiach života, kde má každý plniť poslanie, ktoré mu bolo dané a vykonávať skutky lásky.

4,5/5 (16 hlasov)

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.