Budúcnosti sa nemusíme báť

EVS

  • 11. Mar '20
  • 2 minúty
  • 1326
  • 32

Strach z vírusu rastie.

Niektorí sa začínajú báť, viac sa modliť, začínajú hľadať pomoc u Boha.   

Ale ako si Boha predstavujeme? Aký vlastne je?

Mnohí si ho predstavujú ako džina — zázračného ducha z čarovnej lampy, ktorú našiel Aladin. Lampu pošúchame modlitbou, dobrým skutkom a džin nám splní naše prianie. Budeme zdraví a šťastní. 

Biblia však hovorí, že Boh takýto nie je. 

Boh tu nie je na to, aby splnil všetky naše priania, keď už nevieme, ako ďalej.  Skôr my sme tu na to, aby sme pokorne žili a uznali, že On vie o živote viac ako my. Biblia hovorí, že svet sa netočí okolo nás a nášho šťastia. Dokonca niektorí, ktorí sú pravidelne v kostole, upadli do falošnej predstavy, že vďaka tomu, že žijú správny náboženský život, si Božiu priazeň zaslúžia. Že môžu s Bohom vyjednávať. Nie je to tak. 

S Bohom nemôžeme vyjednávať, nevieme si nič u Neho zaslúžiť. Nikto.

A predsa na nás nezabúda. Predsa máme šancu. 

Biblia realisticky hovorí o tom, že život je ťažký, a nie je iba o našom šťastí. Hovorí o tom, že tu bude utrpenie a neistota a nespravodlivosť. Že menej ide o to, či budeme stále šťastní, a viac o to, ako v okolnostiach života, ktoré nás stretnú, obstojíme.  

Zároveň hovorí, že keď sa prestaneme zameriavať na seba, šťastní budeme a budúcnosti sa nemusíme báť. 

A prečo sa budúcnosti nemusíme báť?

  1. Báť sa nemusíme, lebo keď sme v strachu, utrpení a bolesti, On je v ňom s nami. Nejde o to, že sa nám nič nestane. Každý bude v živote ťažkým veciam vystavený. Ale keď to príde, máme Niekoho, kto tomu rozumie. On tiež trpel. (V skutočnosti, ten, kto v živote ešte vážnym výzvam nečelil, je zväčša vo svojom rozmýšľaní ešte plytký a povrchný.)
  2. Báť sa nemusíme, lebo smrťou sa naša existencia nekončí. Biblia stále prízvukuje, aby sme náš život prispôsobili tomu, že to, čo zažívame tu a teraz, nie je všetko. V takejto nádeji žili napríklad černošskí otroci v Amerike. Žili v hrozných podmienkach, boli v neslobode, a predsa si dokázali udržať vnútornú slobodu a radosť, lebo vedeli, že smrť nemá posledné slovo. V skutočnosti musíme naše životy prehodnotiť. Viac žiť tak, že to bude dobrá investícia pre večnosť.
  3. Báť sa nemusíme, lebo za všetko zlo, čo sme kedy spravili, Ježiš už na kríži zaplatil.

Niektorí hovoria, že Boh nie je.

Ale ak Boh nie je, tak sme v utrpení, strachu a bolesti odkázaní len sami na seba.

Ak Boh nie je, tak nikdy nebude dosiahnutá úplná spravodlivosť. Skutočný trest pre tých, na ktorých je zákon krátky, a skutočné objatie pre tých, ktorí trpeli. 

Ak Boh nie je, tak to, čo sme v živote zažili a vytvorili, napokon zapadne prachom.

Ale ak Boh je, tak je tu budúcnosť, je tu spravodlivosť, je tu život, ktorý ani smrť nedokáže ukončiť. 

4,7/5 (43 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.