Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

Plač A Pracuj

https://www.pexels.com/photo/loss-old-woman-hands-507408/

  • 26. Aug '17
  • 1 minúta
  • 1258
  • 7

Keď som počul tieto slová, sadol som si, plakal a trúchlil som niekoľko dní. Postil som sa a modlil pred nebeským Bohom. — Nehemiáš 1:4

Alexander Maclaren povedal: „ Povedzte mi, ako hlboko súcití kresťan, a ja vám poviem, do akej miery je použiteľný.“ Kam siaha tvoj súcit? Boh neprestajne hľadá ľudí, ktorým záleží na spáse iných. Veľa kresťanov tvrdí, že im prílišná plachosť alebo strach z niečoho bráni podeliť sa o svoju vieru s neveriacimi. Ale ja si myslím, že ich v skutočnosti večnosť neveriacich nezaujíma. Nehemiáš slúžil kráľovi a mal vplyvné postavenie. Nebol kazateľom, kňazom ani zákonníkom. Nebol zapojený do žiadneho druhu služby, ako by sme to dnes nazvali. Ale miloval Boha. A jedného dňa mu niekto povedal o neutešenej situácii židov a o tom, že múry Jeruzalema, ktoré niekedy stáli na Božiu slávu, sú v ruinách. Nehemiáš začal plakať a modliť sa. Ale po plači začal pracovať. Po zúfalstve prišlo odhodlanie. Dotklo sa ho to a chcel niečo urobiť. Preto sa modlil, vymyslel plán a začal ho rozvíjať.

Dotýka sa ťa, že vieš o mnohých, ktorí nepoznajú Krista a v skutočnosti sú na ceste k istému odsúdeniu? Pohne to tebou? Pokým to tebou v hĺbke duše nepohne, neurobíš ani krok. Účinné zdieľanie viery začína tým, že nám Pán Boh dá starosť o druhých a tá nás vedie k modlitbe. No potom musíme vyjsť von a niečo urobiť. Ja osobne radšej pôjdem, spadnem na tvár a urobím všetky možné chyby pri šírení mojej viery. Je to lepšie ako nikdy nič ani neskúsiť.

Keď len sedíme a pre strach zo zlyhania nič nerobíme, premeškáme to, čo nás Boh povolal urobiť.

4.7/5 (27 hlasov)

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.