Tri otázky, ktoré by si mal klásť každý kresťan

https://www.pexels.com/photo/ask-blackboard-chalk-board-chalkboard-356079/

  • 26. Okt '19
  • 1 minúta
  • 8451
  • 24

„Všetko je mi dovolené, ale nie všetko je mi prospešné. Všetko je mi dovolené, ale ja sa ničím nedám ovládnuť!“ (1. K 6:12)

V kresťanskom rádiu som raz počul volajúceho, ktorý hovoril: „Som novo obrátený kresťan a uvažoval som o tom, ako sa vlastne kresťania zabávajú?“ Páči sa mi, aký úprimný bol tento čerstvo obrátený človek. Je to skvelá otázka, pretože existuje veľa šedých oblastí, s ktorými sa ako kresťania môžeme stretnúť. Tu sú tri otázky — tri skúšky, ktoré môžeme aplikovať na takzvané šedé oblasti života.

  1. Buduje ťa to duchovne? Podporuje to rast charakteru kresťana? Alebo ak sa na to pozrieme z inej strany, bráni to rastu charakteru kresťana? Čokoľvek, čo ťa duchovne strháva dole, čo ťa strháva od Božích ľudí, alebo otupuje tvoj hlad po Božom slove, čokoľvek, čo ťa drží preč od kresťanského spoločenstva, alebo utlmuje tvoju túžbu po modlitbe či štúdiu Biblie a čokoľvek, čo robí tento svet pre teba atraktívnejším, tomu by si sa mal za každú cenu vyhnúť.
  2. Ovláda ťa to? Môže to byť alkohol. Môže to byť televízia. Môže to byť hudba. Môže to byť majetok. Môže to byť niečo, čo je pre nás oveľa dôležitejšie ako Boh. Ovládnuť nás môže toľko rôznych vecí. Sloboda znamená povedať si: „Nepotrebujem tieto veci. Nechcem tieto veci. Nechcem tieto veci robiť.“
  3. Máš v tom nepokojnú myseľ? Biblia hovorí: „A všetko, čo nie je z viery, je hriech“ (R 14:23). Máš z toho nepokoj? Nepokúšaj sa v tom hľadať logiku, jednoducho to nerob. Chceme sa vyhnúť veciam, ktoré nám duchovne ubližujú. Neexistujú len veci, ktoré nás duchovne pozdvihnú, ale aj tie, ktoré nás strhávajú dole.

4,9/5 (37 hlasov)

Stránka chcemviac.com je zadarmo. Ak sa Vám náš obsah páči, podporte nás. Pribudne viac dobrého obsahu. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.