Registrácia

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link na dokončenie registrácie.

Zabudli ste svoje heslo?

Zadajte prosím do nasledujúceho formulára svoj prihlasovací e-mail. Na Váš e-mail bude zaslaný link, na ktorom si budete môcť nastaviť nové heslo.

Zabudol si na niečo?

Photo by Ariel Paredes from Pexels, https://www.pexels.com/photo/photo-of-man-with-hand-on-chin-sitting-on-concrete-pavement-in-front-of-white-wall-2218208/

  • 21. Sep '19
  • 56 sekúnd
  • 375
  • 5

Veď ja sa nehanbím za evanjelium (Kristovo): lebo mocou Božou je ono na spasenie každému veriacemu, najprv Židovi, a aj Grékovi. (R 1:16)

K lekárovi prišla žena s ťažkými popáleninami na ušiach. Povedal: „Za celú prax som ešte niečo také nevidel. Ako sa to stalo?“ Žena odpovedala: „Žehlila som a popritom pozerala televízor. Zrazu zazvonil telefón. Namiesto slúchadla som zdvihla žehličku a popálila si ucho.“ „To je strašné!“ povedal lekár. „Ale ako ste si popálili to druhé?“ „Neuveríte, ale ten človek zavolal ešte raz!“

Domnievam sa, že mnohí ľudia v cirkvi sú dnes, podobne ako tá žena, až príliš roztržití. V mnohých ohľadoch míňame cieľ a nechápeme, aké majú byť naše priority. Po prvé, stratili sme zo zreteľa, kto sú naši skutoční nepriatelia. Hollywood? Vláda? Podľa Biblie sú to: svet, telo a diabol. Myslím, že sme tiež zabudli na skutočné zbrane nášho boja. Sú nimi bojkoty a protesty? Nie. Sú to predovšetkým modlitba a Božie slovo. A napokon, myslím, že sme zabudli, čo je naše skutočné posolstvo. Je ním to, že sme proti homosexualite či potratom? Nie, naše hlavné posolstvo nie je negatívne, ale pozitívne: je to príbeh života, smrti a vzkriesenia Pána Ježiša.

Bojím sa, že ľudia vedia viac o tom, proti čomu my, ako kresťania, sme, ako o tom, začo sme. Vedia, čomu veríme? Vedia, čo si myslíme o Pánovi Ježišovi?

4,7/5 (11 hlasov)

Chcete dostávať EVS zamyslenia mailom? Prihláste sa na odber.

Kliknutím na tlačidlo „Prihlásiť“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak máte záujem o pravidelné novinky z nášho webu, dajte nám svoju e-mailovú adresu, a my vám ich s radosťou každý týždeň pošleme.

Kliknutím na tlačidlo „Odoberať novinky“ vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.